×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
کرونا بر روی سطوح چقدر زنده می ماند

عصر نیوز کرمانشاه : محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: ویروس کرونا می‌تواند تا چهار روز بر روی سطوح چوبی و تا پنج روز بر روی سطوح سرامیکی باقی بماند.
محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: ویروس کرونا می‌تواند تا چهار روز بر روی سطوح چوبی و تا پنج روز بر روی سطوح سرامیکی باقی بماند.

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده‌اند که ویروس کرونا تا چند روز بر روی سطوح چوبی و سرامیکی فعال باقی می‌ماند.
آن‌ها می‌گویند: بر اساس مطالعات مختلف، ویروس کرونا می‌تواند بر روی سطوح چوبی تا چهار روز و بر روی سطوح سرامیکی تا پنج روز باقی بماند. یک مطالعه معتبر نشان داد که مدت بقای ویروس کرونای جدید بر روی سطوح چوبی دو روز است. اگر چه دیگر ویروس‌های خانواده کرونا تا چهار روز نیز بر روی سطح چوب باقی می‌مانند.

با توجه به این که اکثر گزارش‌ها، مدت زمان بقای ویروس را روی سطوح چوبی چهار روز و روی سطوح سرامیکی پنج روز بیان کرده‌اند، توصیه می‌شود بالاترین حد مشاهده شده برای رعایت احتیاط مد نظر قرار بگیرد.

ضدعفونی کردن سطوح سرامیکی و چوبی که با آن‌ها تماس مکرر وجود دارد باید مورد توجه قرار گیرد و از مواد ضدعفونی‌کننده مناسب در این زمینه استفاده شود.

این مطلب را از دست ندهید

آیا زینک در مقابله با کووید-۱۹ مفید است ؟

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.