×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹

عصر نیوز کزمانشاه  : حلب ۱۷ کیلویی روغن در بازار لرستان ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود تا در این روزهای کرونایی نان دلالان در روغن باشد؛ این در حالیست که مسئولان نظارتی خواب هستند و مردم در عذاب!

عصر کرمانشاه به گزارش خبرگزاری مهر – طی هفته‌های اخیر بازار لرستان و به خصوص شهر خرم آباد چالش کمبود روغن خوراکی و یا افزایش قیمت این کالا را تجربه کرده است، موضوعی که موجب نارضایتی عمومی شده است.

نارضایتی عمومی از وضعیت بازار

در فروشگاه‌ها و بازار استان یا روغن خوراکی و به خصوص روغن جامد پیدا نمی‌شود و یا اینکه با قیمت بسیار بالا به دست مصرف کننده می‌رسد، به گونه‌ای که قیمت روغن جامد ۱۷ کیلویی که باید با قیمت ۱۷۱ هزار تومان (قیمت تنظیم بازار) به دست مصرف کننده برسد با قیمت ۴۰۰ هزار تومان در بازار لرستان به فروش می‌رسد.

حمیدرضا القاصی مهر مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه در راستای تشدید اقدامات نظارتی در سطح بازار، وضعیت بغرنج بازار و نارضایتی عمومی که در استان وجود دارد در کنار دستگاه‌های متولی امر نظارت از جمله صمت، اتاق اصناف و…، از واحدهای صنفی سطح بازار بازدید به عمل می‌آید، اظهار داشت: اگر تخلفی مشاهده شود، قاضی ما سریعاً اقدام به تشکیل پرونده تخلفاتی می‌کند و با واحد صنفی متخلف برخورد صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون هزار و ۲۵۵ فقره پرونده گران فروشی در سطح استان برای واحدهای صنفی متخلف تشکیل شده است، عنوان کرد: تقریباً بیش از چهار میلیارد تومان جزای نقدی برای این واحدهای متخلف پیش بینی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان، افزود: از ابتدای آذر ماه اکیپی متشکل از اطلاعات سپاه استان، اداره کل اطلاعات استان و سازمان صمت اقدام به بازدید از انبارهای سطح استان کرده است.

کمبود کالای روغن در سطح بازار لرستان

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۱۱۷ انبار احتکار کالا در این رابطه در سطح استان کشف شده است، افزود: برای ۷۲ انبار صدور رأی صورت گرفته و در این رابطه جریمه بیش از هفت میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با بیان اینکه هیچ واحد صنفی خرده و کلان حق ندارد در کنار کالایی، کالای دیگر را به اجبار به مصرف کننده به فروش برساند، بیان داشت: اگر این امر صورت گیرد تخلف تحت عنوان فروش اجباری کالا محسوب می‌شود و جریمه آن در قانون پیش بینی شده است.

القاصی مهر با اشاره ایجاد جو روانی در رابطه با کالای روغن در سطح بازار استان و همچنین کشور، گفت: تقاضا و سرانه مصرف مردم یا با توجه به جو روانی مردم بالا رفته و یا اینکه واقعاً نیاز مردم است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تا حدودی با کمبود کالای روغن در سطح بازار مواجه هستیم، افزود: اگر روغن به صورت اشباع در سطح بازار عرضه شود قطعاً صف‌های طولانی را در سطح بازار شاهد نخواهیم بود.

حلب روغن ۱۷ کیلویی ۴۰۰ هزار تومان!

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان، تصریح کرد: با تدابیر سازمان صمت و جذب روغن بیشتر، امیدواریم بتوانیم که این کمبود را به حد تقاضای مردم تأمین کنیم، کمبود روغن در بازار احساس نشود و دست افراد سود جو در این رابطه قطع شود.

القاصی مهر با اشاره به اختلاف قیمت کالای روغن از سطح دریافت سهمیه، مباشرین توزیع کلان تا مصرف کننده خرد در استان، گفت: در حال حاضر یک حلب روغن ۱۷ کیلویی که باید با قیمت ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد الان در بازار آزاد ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

وی، تاکید کرد: قطعاً افراد سودجویی هستند که روغنی که باید به دست مصرف کننده حقیقی برسد را یا جمع می‌کنند، در بازار آزاد به فروش می‌رسانند و موجب کمبود کالا در سطح بازار می‌شوند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.