×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹
اتاق‌های بازرگانی کرمانشاه و حلبچه ۸ سند همکاری امضا کردند

عصر کرمانشاه : عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تفاهم نامه بین این ۲ استان افزود: در چارچوب این تفاهم نامه، وظایف و اقدامات اقتصادی کرمانشاه و حلبچه به صورت عملیاتی اجرا می‌شود.
کاشفی با بیان اینکه استان حلبچه یک استان بسیار مستعد در حوزه کشاورزی و گردشگری است که انگیزه فراوانی در بحث سرمایه گذاری و تولید را ایجاد می‌کند، گفت: حضور این هیأت در کرمانشاه شروعی برای تقویت روابط تجاری است و قطعاً باید منتظر حضور هیأت‌های تخصصی دیگری از حلبچه در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف هستیم.

کاشفی گفت : ، قریب به ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بخش‌های مختلف صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی عضو اتاق بازرگانی کرمانشاه و نیز چندین تشکل به صورت تخصصی در حوزه خدمات فنی و مهندسی، کشاورزی، صنایع دستی در حال فعالیت هستند.
کاشفی با تاکید بر اینکه توسعه مسیر تجاری ۲ استان با همکاری و در اختیار گذاشتن تجربیات فراهم خواهد شد، گفت: هیأت تجاری استان حلبچه خواستار حضور کالاهای ایرانی و بهره بردن سهم بیشتر بخش خصوصی کرمانشاه در تعاملات تجاری و سرمایه‌گذاری هستند که قابل ستایش است.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: برای انجام کارهای اقتصادی و تجارتی بعضی از موارد از جمله تردد، حمل و نقل و ایجاد یک مرجع حل اختلاف پایه و نیاز اساسی کار تجارت است، اما برخی از خواسته‌های تجار وظایف حاکمیتی و دولتی است که ما در اتاق بازرگانی باید پیگیر این خواسته‌های تجار باشیم.
وی با تاکید بر اینکه سهولت امر تجارت خواست ما نیز است، تصریح کرد: سود انجام تعاملات اقتصادی و تجاری بیشتر نصیب این منطقه می‌شود، بنابراین ما در تلاش هستیم که تا حد ممکن مشکلات و موانع بر سر راه تجارت را بر داریم.
کاشفی با اشاره به مشکلات حمل و نقل در مسیر تعاملات اقتصادی، گفت: تا چند سال پیش عراق عضو کنوانسیون “تیر” نبود که خوشبختانه سال قبل مجلس عراق آن را تصویب کرده و تنها یک آئین‌نامه از آن باقیمانده و امیدواریم به زودی این مسئله حل شود.
گفتنی است که در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک بین اتاق بازرگانی کرمانشاه و هیئت تجاری حلبچه عراق برای افزایش همکاری و تعاملات تجاری و اقتصادی منعقد شد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.