×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
نگرانی سرویس‌های جاسوسی دشمن از معرفی وزیر اطلاعات

عصر نیوز :نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس گفت: سرویس‌های جاسوسی دشمن از معرفی وزیر اطلاعات نگران هستند.

شهریار حیدری اظهار کرد: وزیر اطلاعات از نظر کمیسیون امنیت ملی به عنوان یک کمیسیون تخصصی که اعضا آن سابقه امنیتی، نظامی و سیاسی دارند، در طول سال‌های گذشته سابقه اجرایی مناسبی داشته است.

عصر کرمانشاه به نقل از  مهر  وی افزود: خطیب در دوران دفاع مقدس مجروح شده و از سال ۱۳۶۴ تاکنون در حوزه‌های مختلف کار اطلاعاتی صف و ستاد انجام داده و از آنجا که وزیر اطلاعات باید فردی باتجربه، توانمند و مجرب باشد، وی سوابق متناسبی دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خطیب با ساختار کارشناسی تا مدیریت آشنا بوده و این مساله کار را تسهیل می‌کند، در گذشته کمتر کسی بوده که به زوایای مختلف چنین آشنا باشد لذا مخالفت با وی به دلیل عدم آشنایی با خطیب بوده و با حضور وی وزارت اطلاعات از نظر توانمندی بیشتر و بهتر می‌شود.

حیدری گفت: وزارت اطلاعات با وجود پیچیدگی‌های سرویس‌های اطلاعاتی غرب یک تنه در مقابل ده‌ها سرویس جاسوسی دشمن که کار سازمان یافته انجام می‌دهند، ایستاده است.

وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات تمام خطرات دشمن را قبل از هر گونه اقدام کشف کرده و خطیب با ولایت‌مداری، تدین و انقلابی بودن مشرف به کار اطلاعاتی است، افزود: خطیب برای تمامی زمینه‌ها برنامه قابل اجرا داشته که ناشی از اشراف و کار اطلاعاتی است.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از نقاط قوت وی نگرانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بوده و فردی مورد اعتماد مقام معظم رهبری و مجموعه نظام است، نمایندگان مخالف پس از سخنان وی متوجه شدند که چقدر تسلط داشته و باید با رأی قاطع وی را انتخاب کنند.
حیدری با اشاره به وزرای پیشنهادی دفاع، خارجه و کشور، گفت: وزیر دفاع پیشنهادی سابقه درخشانی داشته و گزینه بسیار مناسبی برای این سمت است، وزیر پیشنهادی خارجه در سطوح مختلف کار کرده که برای این سمت مناسب بوده و وزیر پیشنهادی کشور از اوایل انقلاب آشنا به زوایای مختلف کار در وزارت کشور است.
وی به ویژگی‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات اشاره کرد و افزود: وزیر ارتباطات با تجربه، توانمند و فنی بوده که سابقه خانوادگی انقلابی داشته و ولایتمدار است، این وزارتخانه بیشترین ارتباط را با کمیسیون امنیت ملی دارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.