×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تشریح چهار درخواست مردم استان از رئیس جمهور و دولت، گفت: استان ویژه بودن در رسم و عمل باشد.

عصر کرمانشاه به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی امروز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منزلت اجتماعی و مسئولیت و محل مراجعه مردم بودن، موهبتی الهی است و نعمتی بوده که نصیب افرادی می‌شود که خود را وقف خدمت به مردم کرده‌اند اظهار داشت: در این خدمت گذاری و شمول این نعمت تفاوتی در مسئولیت‌های دولتی و غیر دولتی نیست.

وی عنوان کرد: نگاه امام علی (ع) به این مسئولیت‌ها، تعبیرش به امانت است، کار بر عهده خدمت گذاران نهاده شده، یک امانت است، طعمه و لقمه لذیذ نیست بلکه امانتی است که بر عهده شخصی گذاشته شده است، هر کس در هر جا و هر زمانی در هر مکانی فرصتی برای خدمت رسانی پیدا کرده، تقوا ایجاب می‌کند که انگیزه اش و نگاهش و عملش نگاه امانت داری باشد، سپاسگزاری کند به درگاه الهی که توفیق پیدا کرده که اندوهی را از دل مظلومی بزداید، سرپناهی را برای انسانی که نیازمند سرپناه است اما بی پناه است فراهم کند، باید به این سبب خدا را سپاسگزار باشد که این موهبت نصیبش شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: خدمت رسانی نیازمند شکر و سپاسگزاری است زیرا چنین خدمت گزاری سبب رشد و کمال می‌شود.

ضرورت استقبال از واکسیناسیون کرونا

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه همچنان دستورالعمل‌هایی که در ارتباط با مقابله با ویروس کرونا است، رعایت شود و واکسیناسیون انجام گیرد گفت: به هر میزان که آمار تزریق واکسن ضد کرونا بالا می‌رود به همان میزان هم افراد بستری شده و از دنیا می‌روند، آمارش کاهش پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: در این راستا هم عقلی، هم منطقی و هم شرعی است که این همراهی را انجام دهیم و تزریق واکسن کرونا با همان سرعت گذشته ادامه پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارتحال آیت الله صادقی به عنوان فقیهی مجتهد گفت: ارتحال این عالم بزرگوار را به همه شما مردم خدا جوی استان لرستان و به خصوص روحانیت، مدارس علمیه و طلاب عزیز تسلیت می‌گوئیم و از همه زنان، مردان، پیر و جوان که در مراسم‌های این عالم بزرگوار شرکت کردند، تشکر و قدر دانی می‌کند و مجدد به بیت مرحوم آیت الله صادقی و فرزندان گرامی و همه ارادتمندان به این این روحانی پرتلاش تسلیت می‌گوئیم و از خداوند درخواست می‌کنیم الطاف خود را نصیب مردم لرستان کند تا چون گذشته در گسترش معارف اسلامی و ترویج احکام نورانی اسلامی حوزه‌های علمیه با موفقیت به وظیفه خویش عمل کنند.

لزوم پرداخت حقوق و حقوق پرستاران

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ولادت با سعادت حضرت زینب (س) افزود: این میلاد پرنور، پربرکت و روز پرستار را به عموم مردم به خصوص جامعه پرستاری تبریک عرض می‌کنم، نام حضرت زینب (س) همراه با صبر، بردباری، شجاعت و مجاهدت و حفظ حجاب، عفاف و حیا، عمل به تکلیف است.

وی با اشاره به مجاهدت و تلاش در عین حال خصوصیات یاد شده در حضرت زینب (س) ادامه داد: آن خون‌های پاکی که در کربلا ریخته شد که سرآمد همه آنها امام حسین (ع) بودند، گرچه به ظاهر شمشیرهای باطل بر شمشیرهای به حق پیروز شدند، اما این بانوی گرامی، عقیله بنی هاشم و حضرت امام سجاد (ع) توانستند پیام عاشورا را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنند و در تقابل با شمشیرهای باطل این پیام و جنگ تبلیغاتی امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بر دشمن فائق شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: حضرت زینب (س) علاوه بر اینکه وظیفه سخت و دشوار را انجام داد اما پرستاری از امام سجاد (ع)، بازماندگان و داغدیده گان شهدای کربلا و پرستاری از اطفال و کودکان را به بهترین شکل ممکن همراه با مهربانی و دلسوزی انجام داد.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به نامگذاری ولادت حضرت زینب (س) به عنوان روز پرستار گفت: پرستاران از صبورترین، کوشاترین و پرتلاش‌ترین اقشار جامعه هستند، پرستارانی که از صبح تا شب به خود را وقف خدمت به دردمندان در بیمارستان‌ها، سرای سالمندان و بخش خصوصی می‌کنند، همسران جانبازی که شبانه روز مشغول مراقبت از همسر خود هستند نیز جز پرستاران محسوب می‌شوند، این روز را به پرستاران تبریک می‌گوئیم و باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که هر روز روز پرستار باشد و وضعیت پرستاران آن هم در موقعیتی که در صف اول مقابله با ویروس کرونا هستند، ایجاب می‌کند با رعایت عدل و انصاف و ایجاد فرصت شغلی برابر و پرداخت حق و حقوق این جامعه پرتلاش تقدیر و گرامیداشت‌ها شکل واقعی به خود بگیرد.

۴ درخواست لرستانی‌ها از دولت

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر هیئت دولت به لرستان گفت: ابلاغ سلام و تهیت رئیس جمهور به مردم لرستان داشتند و مردم این استان را مردمی متدین، انقلابی، دارای صدق و صفا، خلوص نیت یاد کردند و فرمودند که سلام مرا به نمازگزاران و مردم لرستان برسانید چون احساسم این است که ممکن است حضور من مشقات و مشکلاتی را برای نمازگزاران در برداشته باشد، عذر خواهی کردند از اینکه در نماز جمعه حضور پیدا کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: آنچه که در خدمت ایشان بودیم، مصمم برای حل مشکلات استان لرستان هستند، از اینکه در این ساعاتی که در استان بودند و توضیحاتی خدمت ایشان داده شد و خود نیز در این مسیر با مردم مواجه شدند، به عمق مشکلات استان لرستان پی بردند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه با توضیحاتی که داده شد، تاکید کردند که حتماً در ارتباط با سدهای استان لرستان و تخصیص آب و سد «معشوره» و دیگر سدها، حتماً در جلسه شورای اداری تصمیمات مهمی را به نفع استان لرستان خواهیم گرفت، گفت: وزیر راه و شهرسازی نیز بر تکمیل راه آهن استان لرستان تاکید کردند، گفتگوهای مقدماتی خودشان را نیز با برخی از شرکت‌هایی که باید این کار را انجام دهند آغاز کردند.

وی افزود: در هر حال انتظار مردم استان لرستان این است که این سفر با سفرهای دیگری که در دولت‌های مختلف انجام شده کاملاً متفاوت باشد، به ایشان عرض کردم که ما در استان لرستان نیازمند چهار رویداد مهم هستیم تا بتواند نرخ بالای بیکاری، تورم، عدم رونق مطلوب کسب و کار، گرانی، آسیب‌های اجتماعی و … را رفع کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه اینها را عرض کردم و رئیس جمهور نیز آنها را تأیید کردند و مجدد بر این چهار امر تاکید خواهد شد، گفت: اولین اینها بحث آب، سدهای نیمه تمام، احداث سدهایی که مطالعه آنها انجام شده، سد «معشوره» با مخزن یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب است، به گونه‌ای در برنامه‌ها مصوب شود که همه شهرهای استان بتوانند از این مخزن با این میزان بهره مند شوند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه شهرهایی که در مسیر این سد هستند از این سد بهره مند شوند و تخصیص آب بگیرند گفت: احداث و تکمیل سدهای نیمه تمام و مطالعه آنها در حال انجام است، مورد تاکید است، تا میزان زمین‌های آبی استان به نرم کشور برسد، این عدد در لرستان ۲۳ درصد است و متوسط کشور ۴۶ درصد است.
وی با بیان اینکه این می‌تواند در ثروت کشاورزان ما را دو تا سه برابر تأثیر گذار باشد بیان داشت: با فضل خدا خسارات ناشی از خشکسالی که امسال چهار هزار میلیارد تومان است، را نخواهیم داشت.
استان ویژه بودن در عمل باشد
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه دومین مؤلفه، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و صنایع تعطیل شده است که غریب به ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان ثروت راکد داریم که با هماهنگی قوه مجریه و قوه قضائیه می‌تواند فعال شود و هزاران نفر از جوانان به کار مشغول شوند و شاهد خوشحالی در چهره پدران، مادران و جوانان باشیم گفت: همراه با این مطلب، بحث صنایع تبدیلی است، وقتی که پنج هزار تن انار در استان داریم و ۳۰ هزار تن انجیر داریم و مجموعه فرآورده‌های دامی، کشاورزی و لبنی ما چهار میلیون تن است، صنایع تبدیلی می‌تواند ایجاد ثروت و ارزش افزوده کند و فقر و فلاکتی که استان ما را در بر گرفته از چهره استان زدوده شود.
حجت الاسلام شاهرخی، همچنین توجه به مراکز فرهنگی و دینی مانند مصلاها، مدارس علمیه، مساجد نیمه تمام، فرهنگ سراها، خانه‌های عالم، اتحادیه‌ها و مؤسسات قرآنی، مراکز فرهنگی را یکی دیگر از این مؤلفه‌ها عنوان کرد و گفت: همچنین مصوبات سفر دولت یکی دیگر از مؤلفه‌ها است و اینها می‌تواند در استان ایجاد تحول کند.
وی ادامه داد: البته ما برای تحول همراه با جهش هنوز فاصله داریم، تنها استان ویژه بودن را نیاوریم، بلکه رسم آن را نیز بگوییم، توجه به آن را بگوییم، الزاماتی که استان ویژه بودن را دارد، علما، جامعه روحانیت، حوزه‌های علمیه درخواست کرده‌اند و هنوز وزارت مربوطه پاسخی به ما نداده است، قرار گرفتن لرستان در کنار چهار استان دیگری که در بحث بسته آب دعوت شده‌اند نیز مورد توجه قرار گیرد و این مطالبه عموم مردم است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: از دولت و رئیس جمهور این درخواست را داریم تا این چهار مؤلفه برای لرستان محقق شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت شهادت آیت الله شهید دستغیب به عنوان سومین شهید محراب در سال ۱۳۶۰ توسط منافقین منحرف و پلید گفت: روز جهانی کودک و سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل در سال ۱۳۶۳ را گرامی می‌داریم.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: روز ۲۵، روز پژوهش است و هر آموزشی مبتنی بر پژوهش است، تحقیق و پژوهش نتیجه اش پیشرفت و توسعه همه جانبه است، بدون پژوهش، دانش بشری متوقف می‌شود، در این راستا جا دارد که تصمیم سازان و تصمیم گیران به مسئله پژوهش و ارتباط با مراکز فرهنگی و علمی توجه بیشتری داشته باشند

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.