×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : سه شنبه, ۷ تیر , ۱۴۰۱
فقط ۴۳ درصد کرمانشاهیان دوز سوم واکسن را زده‌اند!

عصر کرمانشاه دکتر محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه   با توجه به احتمال وقوع موج های بعدی کرونا، نباید مردم فریب آرامش فعلی را بخورند و همه باید ضمن رعایت پروتکل ها، نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

در حال حاضر بیماری کرونا در استان سیر نزولی دارد و خوشبختانه از اواخر اسفند تا بهار امسال همچنان در قسمت پایین پیک اخیر قرار داریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت  تعداد فوتی ها و بستری ها در موج اخیر نسبت به موج های قبلی کاهش یافته و تمام اینها را مدیون واکسیناسیون خوب در ماه های اخیر هستیم.

وی دامه داد  دولت سیزدهیم با اولویت قرار دادن بحث تولید و واردات واکسن، گام مهمی در زمینه مقابله با این بیماری و کاهش تلفات ناشی از آن برداشت و با کار جهادی که طی ماه های اخیر در بحث واکسیناسیون صورت گرفت شاهد هستیم که در کنار کاهش تلفات، بستری ها و نیز میزان عوارض ناشی از بیماری در افراد کمتر شده است.

این مقام مسول ادامه داد مردم نباید فریب آمار پایین فوتی های کرونا را بخورند، آرامش فعلی ممکن است موقت باشد و احتمال ورود سویه های نوترکیب به کشور وجود دارد.
آرامش فعلی نباید ما را فریب بدهد و از وجود کرونا غافل کند و افراد همچنان باید رعایت پروتکل ها را داشته و حتما نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.
محمد در این خصوصو توضیح  داد  در خصوص احتمال موج های بعدی کرونا نیز ، با توجه به ظهور سویه نوترکیب در برخی کشورهای اروپایی احتمال دارد که شاهد ورود آن به کشور باشیم و در صورت عدم رعایت پروتکل ها و عدم تکمیل واکسیناسیون، احتمال بروز موج های جدید وجود دارد.
وقوع موج جدید تنها به سطح ایمنی افراد جامعه که ناشی از تزریق واکسن است و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد و از هم اکنون تمام افراد باید در این زمینه مراقبت کنند.
در حال حاضر تنها ۴۳ درصد افراد در استان واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند که آمار پایینی است و باید تمام افرادی که دوز دوم را دریافت کرده اند در این زمینه اقدام کنند.

▫️▫️▫️▫️▫️▫️

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.