×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
مسئولان به جای اینکه سد بسازند، ساخت سد را رها کردند

عصر کرمانشاه نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: مسئولان به جای اینکه سد بسازند، ساخت سد را رها کردند و سیل به جان زندگی مردم و دشت‌‎های زیبا افتاد و خسارت فراوانی وارد شد.
حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت احداث سدها برای جلوگیری از وقوع سیل، اظهار داشت: در مورد لزوم سدسازی بارها دلایلم را بیان کردم و امروز اهمیت سدسازی آشکار شده است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر پروژه ساخت سد گروس حذف نمی‌شد و اکنون ما بر روی گاماسیاب سدی داشتیم، می توانستیم یک میلیون متر مکعب آب را ذخیره کنیم.

وی با بیان اینکه با احداث سد گروس این آب‌ها به سیمره نمی‌رفت و این همه آب وارد دشت چمچمال نمی‌شد، افزود: عدم ساخت سد گروس کم کاری وزارت نیرو بوده که می‌توان از آن به عنوان یک ظلم در حق مردم کرمانشاه نام برد.

سلیمانی ادامه داد: اگر سد بابازید ساخته می‌شد نیز این مقدار آب وارد دشت‌های هرسین نمی‍‌شد، هر مقدار سیلابی که از استان کرمانشاه خارج شده به دلیل عدم توجه وزارت نیرو و شورای عالی آب در دولت‌های مختلف بوده است. این صحبت‌های من برای امروز نیست بلکه از دور چهارم مجلس این حرف‌ها را می‌زنم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی قبول داریم استان کرمانشاه سرشاخه کرخه و کارون است باید کاری کنیم که سیلاب‌ها از این جا وارد آن منطقه نشوند و در اینجا کنترل کنیم، براساس برنامه و سند جامع سیلاب باید این اقدام ها را انجام دهند.

وی افزود: مسئولان به جای اینکه سد بسازند، ساخت سد را رها کردند و سیل به جان زندگی مردم و دشت‌‎های زیبا افتاد و خسارت فراوانی وارد شد. مشکلات معیشتی کشاورزان بر ذمه مسولین توسعه امور آب و مدیریت منابع آب کشور است.

از سازمان منابع طبیعی که وارد عمل شده و آبخیزداری می‌کند باید تشکر کرد، اما با توجه بودجه کم، امکاناتات زیادی برای آبخیزداری نداریم

سلیمانی اظهار داشت: مسئولان به صورت قطره چکانی برای ساخت سدها بودجه تخصیص می‌دادند و امیدواریم این سیل‌ها مسئولین را متنبه کرده باشد. از سازمان منابع طبیعی که وارد عمل شده و آبخیزداری می‌کند باید تشکر کرد، اما با توجه بودجه کم، امکاناتات زیادی برای آبخیزداری نداریم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خسارت‌های سیل در حوزه انتخابیه در بخش‌های زیر بنایی، آب، راه، اتصالات گازرسانی ، مخابرات، مسکن مردم، اراضی باغی و کشاورزی و دامداری بوده است، گفت: امیدواریم بنیاد مسکن و وزارت جهاد کشاورزی نیز خسارات را بپردازند تا بتوانیم مشکلات مردم را جبران کنی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.