×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

عصر نیوز کرمانشاه :_معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه با بیان اینکه آب داخل شبکه شهر هرسین کاملا سالم و استاندارد است، گفت: کدورت اتفاق افتاده مربوط به منبع تامین یعنی دریاچه سراب بود.

رضا داوودی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص کدورت پیش آمده در آب شهرستان هرسین و علت این کدورت اظهار داشت: سراب هرسین از سنوات قبل در اثر سیل و یا زلزله دچار کدورت می‌شد، به همین دلیل مطالعات آن طی سال ۹۵ انجام شد و سال ۹۶ تصفیه خانه آب هرسین ساخته شد و در سفر استانی رئیس جمهور طی ۲۹ اسفند سال ۹۶ به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: از آن زمان تاکنون تصفیه خانه اضطراری آب هرسین در مدار است و به خوبی کارش را انجام می‌دهد.

معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد طبق سنوات قبل در هر بار بارندگی این کدورت افزایش پیدا می‌کرد اما میزان کدورت در حد کدورتی بود که همیشه پیش می‌آمد و طی بارش‌های زیاد و سیل اخیر هم همین اتفاق افتاد و کدورت تا ۱۹۰ ان تی یو (واحد سنجش کدورت آب) افزایش پیدا کرد که برابر سنوات قبل و بارندگی‌های قبلی بود.

وی با تاکید بر اینکه کدورت آب آشامیدنی باید زیر ۵ ان تی یو باشد، گفت: کدورت آب پس از بارش‌های سیل آسای اخیر ۱۹۰ ان تی یو بود که کدورتی برابر سایر بارندگی‌ها بوده است.

داوودی افزود: به یکباره در هفته اول اردیبهشت کدورت آب سراب هرسین روند افزایشی پیدا کرد، به طوری که تقریباً در دهه اول اردیبهشت تا سقف ۲۵۰۰ ‏ان تی یو هم افزایش پیدا کرد که خوشبختانه سیستم اضطراری با موفقیت تمام توانست کدورت را به زیر ۵ ان تی یو و حتی یک تا دو ‏ان تی یو هم برساند.

افزایش یکباره و پنج برابری کدورت آب سراب هرسین

این مسئول تصریح کرد: علی رغم اینکه از نظر کنترل شرایط بهداشتی و وضعیت آب شرایط در تمامی ایام کاملاً کنترل شده بوده اما افزایش کدورت سراب به حدی بود که به یکباره تا ۵ برابر بالاترین کدورت سال‌های قبل رسید.

معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه تصریح کرد: حداکثر کدورتی که ما در سالیان قبل تجربه آن را داشته‌ایم تا ۵۰۰ ان تی یو بوده است و اکنون رقم ۲۵۰۰ ان تی یو را تجربه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این اتفاق پس از وقوع سیل رخ داده و به دلیل اینکه آبخوان از مسیر دور می‌آید در اثر این سیلاب‌ها این کدورت را پس از مدتی، با خود به همراه آوردند اما کدورت سراب اکنون کاملاً فروکش کرده و به حد معمول بارش‌های قبلی و حدود ۱۵۰ ان تی یو رسیده است.

داوودی اشاره‌ای به اقدامات انجام شده در این زمینه داشت و گفت: مقرر شده که همکاران آب منطقه‌ای به همراه همکاران آب و فاضلاب این کدورت ناگهانی و غیر منتظره را مورد بررسی قرار دهند و ببینند به چه علت بوده است.

هیچگاه آب با کدورت به مردم نمی‌دهیم و آب شبکه کاملاً پایدار و بدون مشکل است

وی با بیان اینکه در حال پیگیری این موضوع هستیم، تاکید کرد: اکنون وضعیت آب آشامیدنی کاملاً پایدار بوده و به مردم نیز در حال خدمات رسانی هستیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه آب شبکه آبرسانی هرسین مشکلی ندارد و ما هیچگاه با کدورت را به مردم نمی‌دهیم، گفت: اکنون آب دریاچه سراب یعنی آبی که خام است و هنوز به مرحله تصفیه نرسیده دچار رکود شده و آب آشامیدنی و در شبکه کاملاً پایدار و بدون مشکل است.

کدورت آب دریاچه سراب نیز نسبت به هفته گذشته کاملاً فروکش کرده است

معاون بهره برداری شرکت آبفا شهری استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: از زمان بحران تا کنون آب هیچ گونه مشکلی از نظر کیفیت نداشته است و آبی که تصفیه می‌شود در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه آب تصفیه شده و داخل شبکه آبی کاملاً استاندارد و بدون مشکل است، خاطرنشان کرد: کدورت منبع تأمین یعنی همان دریاچه نیز نسبت به هفته گذشته کاملاً فروکش کرده و آرام آرام دارد به شرایط نرمال خود یعنی آب بدون کدورت نزدیک می‌شود

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true