×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

عصر کرمانشاه احمد صفری : مهمترین دلیلی که شهر کرمانشاه را به عنوان منطقه جنگی تایید کرند، عملیات مرصاد بود اما با وجود اینکه بخش ماهیدشت نزدیکترین نقطه به تنگه مرصاد است، از مزایای این قانون محروم شده است.
به گفته صفری «رئیس مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن این استدلال گفت که نامه‌ای برای قرار گرفتن نام ماهیدشت در لیست مناطق جنگی به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ارسال می‌کند.»
تعیین مناطق جنگی کشور در نتیجه اجرای ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه انجام شده که براساس آن مزایایی برای جبران عقب‌افتادگی مناطق جنگ‌زده در نظر گرفته شده است از جمله «رشد سالانه ۱۰ درصدی شاخص‌های توسعه، افزایش حقوق ۲۰ و ۲۵ درصدی کارکنان و دادن یک طبقه شغلی».

وی با بیان اینکه سامانه گرمسیری سودی برای کرمانشاه ندارد و برای ایلام و دشت عباس مفید بوده است، اظهار داشت: انتقال آب سردسیری ۱۵۰ هکتار زمین دیم استان کرمانشاه را تبدیل به آبی می کند که با کمترین هزینه اشتغال زیادی ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه با بیان اینکه بنا بر گفته وزیر نفت، استان کرمانشاه جزو آخرین استان ها در حوزه گازرسانی است، بیان کرد: متاسفانه از توجه به گردشگری در استان کرمانشاه خبری نیست.

وی افزود: بسیجیان معسر که سال ها در جنگ تحمیلی و مبارزه با دشمن تلاش کرده اند، اکنون ماهانه ۶۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند که وضعیت بسیار اسفباری دارند، همچنین باید ماهیدشت نیز جزو مناطق عملیاتی قلمداد شود.

پیگیری سامانه سردسیری و گازرسانی روستایی
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس همچنین گفت که در این دیدار پیگیر اجرای طرح سامانه سردسیری شده است؛ سامانه‌ای که به گفته صفری اگر اجرایی شود، حدود ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی روانسر، کوزران، ماهیدشت و فیروزآباد را آبی و ۱۵۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.
صفری گفت: در ادامه خواستار ارسال گزارش کمیته تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به قوه قضائیه شدم تا این گزارش به همراه مصوبه اخیر مجلس به طور همزمان در قوه قضاییه رسیدگی شود.
عضو مجمع نمایندگان مجلس با بیان اینکه وضعیت گازرسانی روستایی استان در رتبه ۲۹ کشور قرار دارد، گفت: از رئیس مجلس خواستار ورود به این موضوع و الزام وزارت نفت به توسعه گازرسانی روستایی استان شدیم.

 

ساماندهی وضعیت گردشگری و تعریف الگوی کشت برای توسعه کشاورزی استان دیگر مواردی بود که به گفته صفری در دیدار با رئیس مجلس مطرح شده است.
او همچنین گفت: در دیدار با رئیس مجلس  خواستار اجرای طرح معسرین برای بیش از چهار هزار ایثارگر بی‌درآمد استان و پرداخت حداقل حقوق قانون کار به آنها شدیم.
طبق طرح معسرین که در برنامه ششم توسعه آمده قرار است مبلغ حداقل یک میلیون و ۵۰ هزار ایثارگران معسر پرداخت شود که این طرح هنوز عملی نشده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true