×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
۲۰ خود رو برتر آمریکا و اروپا

بکیفیت محصولات آمریکایی همچنان بالا بوده و ظاهر و حس همیشگی خود را حفظ کرده‌اند. در ادامه ما شما را با ۱۰ خودروساز برتر آمریکا آشنا کرده و به دیارِ گانگستر‌های صنعت خودروسازی جهان می‌رویم!
برترین‌ها: شاید اتومبیل‌های ارزان قیمت آسیایی فروش اتومبیل‌های آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده باشند و یا خرید یک اتومبیل لوکس اروپایی بسیار بهتر از خرید اتومبیل‌های لاکچری آمریکایی باشد؛ اما آیا می‌توان حس رانندگی با اتومبیل‌هایی قدرتمند و آمریکایی را کنار گذاشت و به سراغ اتومبیل‌های ارزان قیمت رفت؟
کیفیت محصولات آمریکایی همچنان بالا بوده و ظاهر و حس همیشگی خود را حفظ کرده‌اند. در ادامه ما شما را با ۱۰ خودروساز برتر آمریکا آشنا کرده و به دیارِ گانگستر‌های صنعت خودروسازی جهان می‌رویم!
بیوک
لیست خود را با یادی از قدیمی‌ترین اتومبیل‌ساز آمریکا آغاز می‌کنیم. بیوک در می‌سال ۱۹۰۳ تاسیس شد و اکنون پس از ۱۱۶ سال فعالیت، یکی از معتبرترین و مشهورترین تولیدکنندگان اتومبیل آمریکایی است. بیوک محصولات متنوعی را به تولید رسانده و اکنون می‌توان تصاویر، مقالات و… مرتبط با تولیدات این کمپانی را در مجلات قدیمی مطالعه کرد؛ بنابراین ما هرگز نمی‌توانیم محصولاتی مانند بیوک لاسابر را در سال ۱۹۶۱ فراموش کنیم!

این کمپانی ابتدا در موتورسیتی (دیترویت) متولد شد و سپس به شهر فلینت میشیگان نقل مکان کرد. بیوک تا سال ۱۹۲۳ یک میلیون وسیله نقلیه ساخت و تا ۴۰ سال بعد مدل‌هایی مانند اسکایلارک، ریویرا و الکترا را به تولید رساند. امروزه با خرید SUV‌هایی مانند ترازا و آنکلیو می‌توان لذت سواری با محصولات قدرتمند بیوک را تجربه کرد.
کادیلاک

آنتوآن دا لا موت کادیلاک یک ماجراجوی فرانسوی بوده و در شهر دیترویت مشغول جستجو و اکتشاف بود؛ بنابراین نام او را برروی یکی از تولیدکنندگان بزرگ اتومبیل‌های آمریکایی گذاشته و کادیلاک به افتخار او نامگذاری شده است. هنری ام. لیلند کمپانی کادیلاک را تاسیس کرد و به عنوان اولین شرکت آمریکایی در تاریخ، جایزه باشگاه رویال اتوموبایل کلاب سلطنتی بریتانیا را گرفت. کادیلاک دو بار از بریتانیا جایزه گرفت و اولین شرکتی بود که اتومبیل‌هایی با صندلی‌های مسافری و کابین پوشیده ساخت.
شورلت
یکی‌دیگر از تولیدکنندگان اتومبیل آمریکایی در دیترویت میشیگان تاسیس شده است. در سال ۱۹۱۱ یک راننده سوئیسی به نام لوئیس شورلت و دوست صنعتگر او به نام ویلیام سی. دورانت تصمیم به تاسیس یک کمپانی اتومبیل‌سازی گرفتند. دورانت نام کمپانی را به احترام دوست خود، شورلت گذاشت. این کمپانی از زمان تاسیس خود تاکنون، اتومبیل‌های مختلفی را به تولید رسانده است. برخی از تولیدات کمپانی شورلت به نماد اتومبیل‌های آمریکایی تبدیل شده‌اند.
از جمله محصولات این کمپانی باید به شورلت ساب اوربان (۱۹۳۶)، وانت شورلت (۱۹۴۸)، کوروت، و کامارو اشاره کرد. اتومبیل‌های مذکور هنوز هم تولید می‌شوند و در حال حاضر ستاره‌های شورلت در بازار جهانی به غیر از کوروت و کامارو جدید، محصولاتی مانند؛ بولت، مالیبو، کلرادو و اس اس هستند.
کرایسلر
در سال ۱۹۲۵ مردی به نام والتر کرایسلر کمپانی خودروسازی کرایسلر را در دیترویت تاسیس کرد و سومین خودروساز بزرگ آمریکا لقب گرفت. این کمپانی تاکنون از پس دو بحران بزرگ مالی بر آمده و هنوز هم روی پا‌های خود ایستاده است. اتومبیل‌های کرایسلر معمولا قدرتمند بوده و کیفیت بسیار مناسبی دارند. هم اکنون کمپانی‌های جیپ، دوج، موپار، رم تراکس و اس‌آرتی جزء کمپانی‌های وابسته به شرکت کرایسلر هستند.
اما باید توجه کرد که فیات ایتالیا هم اکنون سهم عمده‌ای از کمپانی کرایسلر را خریداری کرده و مالک اصلی آن محسوب می‌شود. اتومبیل‌های کرایسلر هرگز باعث تحریک عموم مردم نشد و افراد کمی به سراغ محصولات این کمپانی می‌رود. کرایسلر ۳۰۰، پی‌تی کروزر، نیوپورت و ایمپریال برخی از بهترین و متفاوت‌ترین مدل‌های تولید شده توسط کمپانی کرایسلر هستند.
داج
داج پنج سال پیش ۱۰۰ ساله شد. این کمپانی در سال ۱۹۱۴ و توسط برادران جان فرانسیس داج و هوراس الجین تاسیس شده است. داج ابتدا دوچرخه و برخی از قطعات اتومبیل را تولید می‌کرد و کم‌کم با رشد خود به یکی از اتومبیل‌سازان معتبر آمریکایی تبدیل شد. داج تاکنون دو مالک داشته است. فورد مالک ابتدایی داج بود و در سال ۱۹۲۸ کرایسلر آن را از کمپانی فورد خریداری کرد. داج معمولا اتومبیل‌هایی بزرگ و خانوادگی می‌سازد و محصولاتی مانند چارجر و چلنجر را باید جزء بهترین محصولات کمپانی داج دانست.

فورد
این سوال که مشهورترین اتومبیل تاریخ چه بود، هنوز بی جواب است؛ اما مطمئنا فورد مدل تی یکی از مشهورترین اتومبیل‌های جهان بوده و احتمالا سرآمده تمام اتومبیل‌های تاریخی است. مدل تی در سال ۱۹۰۸ متولد شد و تا سال ۱۹۲۷ به تولید رسید.
آمار تولید مدل تی فوق‌العاده بود و فورد درآمریکای ۱۱۹ میلیون نفری آن دوران، ۱۹ میلیون دستگاه مدل تی را فروخت و کمتر جاده‌ای بود که یک دستگاه مدل تی در آن تردد نکند. این کمپانی به یاد پدر اتومبیل آمریکا، هنری فورد نامگذاری شده و اکنون مدل‌هایی نظیر موستانگ، تاروس، اکسپلورر، تاندربیرد، وانت سری اف و… را به تولید می‌رساند.

جی‌ام‌سی
جی‌ام‌سی در سال ۱۹۰۲ در پونتیاک میشیگان تاسیس شد. ویلیام سی. دورانت مغز متفکر جی‌ام‌سی بود و با خرید سهم کمپانی‌های رپید موتور، رِلیانس موتور و تاسیس کمپانی جنرال‌موتورز تراکس، باعث شد که در سال ۱۹۱۲ تمام کمپانی‌های مذکور زیر یک نام به فعالیت خود ادامه دهند و جنرال‌موتورز تبدیل به یک کمپانی بزرگ اتومبیل‌سازی شود. تخصص جی‌ام‌سی در ابتدا تولید و توسعه وسایل نقلیه سنگین بود؛ اما کم‌کم وانت، SUV و… هم به سبد محصولات آن افزوده شدند.
جیپ
جیپ یکی از محصولات جنگ‌های جهانی است! جیپ برای کمک به سربازان و حمل و نقل آن‌ها بسیار مناسب بود و خیلی زود به یکی از اتومبیل‌های فوق‌العاده و قابل اطمینان جهان تبدیل شد. در دهه ۱۹۴۰ اتومبیل‌هایی همانند چیپ وجود نداشت؛ بنابراین جیپ با قابلیت‌های خود نظر همه را جلب کرد و با شعار “با جیپ به هر جایی بروید” مشهور شد. از آن زمان تاکنون جیپ نشان افتخار و سازنده اتومبیل‌های با کیفیت آمریکایی بوده و اتومبیل‌هایی همانند؛ چروکی، رانگلر و… را می‌سازد.

لینکلن
لینکلن پیشتاز تولید اتومبیل‌های لوکس است. این تولیدکننده آمریکایی توسط هنری ام. لیلند، یکی از بنیان‌گذاران کمپانی کادیلاک و با کمک پسر او، ویلیام لیلند در دیترویت میشیگان تاسیس شد. لیلند علاقه فراوانی به آبراهام لینکن داشت و نام او را برای کمپانی خود برگزید. اولین اتومبیل لوکس لینکلن‌موتورز در سال ۱۹۳۶ و با قیمت ۱۳۲۰ دلار عرضه شد. رقم مذکور در حال حاضر معادل با میلیون‌ها دلار است. لینکن اتومبیل‌هایی مانند ناویگیتور، تاون‌کار، ام‌کی‌تی و… را ساخته و در آسمان صنعت خودروسازی آمریکا می‌درخشد.
تسلا
تفکر انقلابی و الهام بخش نیکولا تسلا باعث شد که در سال ۲۰۰۳، مارتین ابرهارد، جی‌بی استراوبل، یان‌رایت و مارک تارپنینگ کمپانی تسلا موتورز را تاسیس کرده و اندکی بعد با حضور ایلان ماسک تمام توجهات را به خود جلب کردند. تسلا موتورز یک کمپانی مخترع بوده و محصولات برقی آن در صنعت خودروسازی جهان انقلابی برپا کرده است. آن‌ها برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۸ از تسلا رودستر رونمایی کردند و کمی بعد با معرفی مدل‌های X، S و Y به دوران اوج خود رسیدند.
قاره اروپا به لطف تلاش‌های کارل بنز، اولین قاره‌ای است که در آن یکی از پدیده‌های نوظهور صنعتی جهان ساخته شد. کارل بنز در اواخر دهه ۱۸۸۰ میلادی اولین اتومبیل جهان را اختراع کرد و به فردی برجسته در تاریخ کشور آلمان تبدیل شد.

امروزه اتومبیل‌های مختلفی در قاره اروپا ساخته شده و در میان تمام برند‌های خودروسازِ اروپایی، برند‌های آلمانی حرف اول و آخر را می‌زنند. اما برخی از تولیدکنندگان اروپایی با تلاش و پشتکار فراوان خود را به تولیدکنندگان آلمانی رسانده و اکنون ما می‌خواهیم ۱۰ خودروساز برتر اروپا را به شما معرفی کنیم. خودروسازان لیست ما نه تنها در اروپا و آمریکای شمالی، بلکه در سراسر جهان مشهور و معروف بوده و از آن‌ها با عنوان غول‌های صنعت خودروسازی اروپا یاد می‌شود.

آئودی

اولین شرکتی که در لیست ما قرار دارد؛ یک تولیدکننده آلمانی به نام آئودی است. این شرکت در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد. در ابتدا نام تجاری این شرکت، آگوست هورش (صنعتگر و کارآفرین آلمانی) و یا هورش بود. ۱۰ سال بعد نام آن تغییر کرد و به Audiwerke تبدیل شد. اما این پایان ماجرا نبود و ۲۲ سال بعد با ادغام سه کمپانی آلمانی دیگر، کمپانی Auto Union AG تشکیل شد.

آئودی از همان روز‌های نخست جنگید و روی پای خود ایستاد، تا اکنون یکی از برترین تولیدکنندگان اتومبیل در جهان باشد. لوگوی چهار حلقه به هم پیوسته آئودی شهرتی جهانی داشته و از جمله بهترین محصولات آن باید به آئودی‌ای ۳، کیو ۵،‌ای ۶ و تی‌تی اشاره کرد.

استون‌مارتین

آیا تاکنون ونکوئیش‌اس را از نزدیک دیده‌اید؟ ونکوئیش اتومبیلی است که به شما شخصیت می‌دهد و شما باید بدانید که استون‌مارتین سازنده رسمی اتومبیل‌های جمزباند است. استون‌مارتین در سال ۱۹۱۴ و با همکاری لیونل مارتین و رابرت بمفورد تاسیس شد. این کمپانی بار‌ها توسط خاندان سلطنتی بریتانیا ستایش شده و از آن به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان اتومبیل در اروپا و جهان یاد می‌شود. استون‌مارتین به غیر از ونکوئیش‌اس، اتومبیل‌های زیبایی مانند: دی‌بی ۷، دی‌بی ۵، دی‌بی ۹، ونتیج و رپید را ساخته است.
بنتلی

این کمپانی توسط والتر اوون بنتلی و ۱۰۰ سال پیش تاسیس شده است. در حال حاضر دفاتر اصلی این کمپانی در شهر کرو و چشایر انگلستان قرار داشته و با ۵ قهرمانی در مسابقات تاریخی لمانز به شهرت جهانی رسیده است. بنتلی تولیدکننده مجلل‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات اتومبیل بوده و به همین خاطر محصولات آن بسیار گران قیمت هستند. اگر کسی صاحب یکی از محصولات بنتلی باشد؛ یعنی اینکه پول او از پارو بالا رفته و بسیار ثروتمند است.
بی‌ام‌و
بی‌ام‌و یکی از مشهورترین کمپانی‌های تولیدکننده اتومبیل در جهان بوده و نام آن مخفف عبارت «بایِریشه موتورن وِرکه» است. این کمپانی توسط کارل رپ و گوستاو اتو در سال ۱۹۱۶ تاسیس شد و ابتدا نام آن Bayerische Flugzeugwerke AG بود. اما بعد از یک سال نام بی‌ام‌و ای‌جی برای آن انتخاب شد و به افتخار ایالت بایرن آلمان، از ترکیب رنگ پرچم بایرن در لوگوی بی‌ام‌و استفاده کرده‌اند.
از جمله بهترین تولیدات کمپانی بی‌ام‌و باید به مدل‌های ام ۱، سری ام کوپه، ام ۵ ئی ۳۹ و ئی ۳۰ ام ۳ اشاره کرد. این کمپانی یکی از بهترین برند‌های آلمانی تولیدکننده اتومبیل بوده و محصولات آن از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
فراری
نام انزو آنسلمو فراری در سراسر جهان و میان تمام افراد ثروتمند و فقیر شناخته شده است. انزو مدتی در کمپانی سی‌ام‌دی مشغول فعالیت بود؛ ولی موفقیت چندانی کسب نکرد و به کمپانی آلفارومئو پیوست. اما انزو در سال ۱۹۴۵ تصمیم به جدایی قطعی از آلفارومئو گرفت و با تاسیس کمپانی مستقل اتومبیل‌سازی فراری، اولین اتومبیل‌های جاده‌ای فراری را در سال ۱۹۴۷ روانه بازار‌های جهانی کرد. اولین اتومبیل ساخته شده توسط فراری و با وجود محدویت‌های کمپانی آلفارومئو با نام تیپو ۸۱۵ ساخته شد.
اتومبیل مذکور یک خودروی اسپرت بوده و از پیشرانه ۸ سیلندر با حجم ۱.۵ لیتر استفاده می‌کرد. بعد از رهایی کامل فراری از کمپانی آلفارومئو و اعمال محدودیت‌های سنگین دولت ایتالیا، این کمپانی اولین اتومبیل اختصاصی و غیر مسابقه‌ای خود با نام اس ۱۲۵ را عرضه کرد و تا به امروز موفق به تولید صد‌ها اتومبیل دیگر با مدل‌های گوناگون و مشخصاتی فوق‌العاده شده است.

جگوار

این کمپانی در سال ۱۹۲۲ و توسط ویلیام لیونز و ویلیام والمزلی با نام «سوالو سایدکار کمپانی» تاسیس شد. بعد‌ها در سال ۱۹۳۵ مقامات کمپانی مذکور تصمیم گرفتند که از نام یک حیوان وحشی برای کمپانی خود استفاده کنند! بنابراین نام جگوار را برای خود برگزیده و تبدیل به یکی از متفاوت‌ترین تولیدکنندگان اتومبیل در اروپا و جهان شدند. امروزه مردم از اتومبیل‌های جگوار استقبال زیادی کرده و مدل‌های اف–تایپ کوپه و ئی-تایپ از جمله تولیدات کمپانی مشهور جگوار هستند.
لامبورگینی
ایتالیا یکی از بهترین تولیدکنندگان اتومبیل‌های لوکس، قدرتمند و با کیفیت جهان است. کمپانی لامبورگینی سرآمد تمام شرکت‌های ایتالیایی در صنعت خودروسازی اروپا و جهان بوده و با مدل آونتادور به شهرتی جهانی رسیده است. لامبورگینی در سال ۱۹۱۶ تاسیس شد و نشان معروف گاو نر را برای خود برگزید. بنیانگذار این کمپانی فروچو لامبورگینی بوده و اولین شاهکار کمپانی او در سال ۱۹۶۳ و با نام جی‌دی‌وی ۳۵۰ در نمایشگاه اتومبیل تورین ایتالیا رونمایی شد.
پس از آن مدل‌های جی‌تی ۳۵۰ و جی‌تی ۴۰۰ توسط لامبورگینی معرفی و روانه بازار‌های مختلف شده‌اند. این کمپانی چندین دهه است که به تولید اتومبیل‌های لوکس و اسپرت پرداخته و بهترین محصولات آن را باید اتومبیل‌هایی نظیر؛ اگویستا، وننو و سستو المنتو دانست.
مازراتی
کمپانی مازراتی در سال ۱۹۱۴ و توسط برادارن مازراتی یعنی؛ آلفیری، بیندو، کارلو، اتوره و ارنستو تاسیس شد. فعالیت اولیه مازراتی زیر نظر کمپانی اتومبیل‌سازی دیاتو بود؛ اما برادران مازراتی رویا‌های دیگری در سر داشته و برای ساختن آرزوی پدرشان، رودلفو مازراتی که یک کارگر راه‌آهن بود؛ تصمیم به جدایی از دیاتو و تلاش برای رساندن مازراتی به روز‌هایی خوب و ایده‌آل گرفتند. اما در سال ۱۹۳۷ سه برادر مازراتی سهم خود را به آدولفو اورسی فروخته و او نیز تمام میراث گذشتگان مازراتی را حفظ کرده و هیچ تغییری در رویکرد و نشان آن نداد.
امروزه مازراتی یکی از محبوب‌ترین تولیدکنندگان اتومبیل ایتالیایی است. نام و لوگوی مازراتی در سراسر جهان مشهور بوده و از جمله بهترین محصولات آن اتومبیل‌هایی نظیر ام‌سی ۱۲، گیبلی و… هستند.
مرسدس بنز
اولین اتومبیل توسط بنیانگذار مرسدس‌بنز اختراع شد. او کارل فردریش بنز نام داشت و یک مهندس مکانیک آلمانی و کارآفرینی فعال بود. از او به عنوان موفق‌ترین و محبوب‌ترین چهره صنعتی تاریخ آلمان و اروپا یاد می‌شود. کارل بنز در سال ۱۹۰۱ کمپانی مرسدس بنز را تاسیس کرد و باعث شد که اتومبیل‌هایی ما اس‌ال‌اس ای‌ام‌جی، ۳۰۰ اس‌ال‌آر و… تولید شوند! لوگوی سه پره مرسدس‌بنز نشانی از زمین، دریا و آسمان است.
پورشه
پورشه پروجکت گولد ۹۹۳، اسپایدر ۹۱۸ و ران‌اسپید تنها سه مدل از اتومبیل‌های ساخته شده توسط کمپانی پورشه بوده و هرکدام از آن‌ها حداقل ۳ میلیون دلار ارزش دارند! این تولیدکننده آلمانی در سال ۱۹۳۱ و توسط فردیناند پورشه تاسیس شد. نکته جالب این است بیتل افسانه‌ای و اصلی ابتدا توسط پورشه ساخته شده است.
پورشه اتومبیل‌های مسابقه‌ای مانند Type ۶۴ Racing Coupe را با پیشرانه ۱۶ سیلندر برای مسابقات اتومبیلرانی ساخته است. مدل‌های ۹۱۱ Carrera RS، Boxster ۹۸۶، Spyder ۹۱۸، Cayenne و Panamera برخی از بهترین اتومبیل‌های پورشه هستند.
منبع: hotcar

برچسب ها : , , , , , ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.