×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰

جهانگیری رکورددار کلاب‌هاوس است پس رأی می‌آورد! / قصاب رؤیاهای مردم ثبت نام کرد

عصر کرمانشاه به نقل از مشرق  «مصطفی تاج‌زاده» فعال اصلاح طلب و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸، صبح روز جمعه گذشته با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.[۱]

بر اساس آنچه که کانال تلگرامی امتداد منتشر کرد؛ تاجزاده همچنین یک بیانیه انتخاباتی نیز دارد که در قسمتی از آن با اشاره به رئوس آرمان‌های تاجزاده آمده است:

“می‌دانم که گروهی مطالبات فوق را رویاپردازانه تلقی می‌کنند. اما من هم تیم و برنامه برای اداره کشور دارم و هم رویاهای زیادی دارم! رویای رفع تبعیض و تحقق عدالت، رویای رفع فقر و فساد و بیماری و بیکاری، رویای رفع گرانی و تحریم، رویای دوستی و همکاری و همدلی، رویای ایرانی آباد و مستقل و توسعه‌یافته، رویای انتخابات آزاد، رویای حکومت قانون و رویای عدالت و آزادی. ”

*نگاهی دقیقتر و از نزدیکتر به “رؤیاهای تاجزاده”! حقایق تلخی را برملا می‌کند…

_”رویای رفع تبعیض و تحقق عدالت” در حالی است که آقای تاجزاده و دوستان ایشان از ابتدای دهه ۷۰ تاکنون؛ جز در یک دولتِ ظاهرا ناهمسو! اما تماما در قدرت بوده‌اند و اکثریت آنچه از فقر و تبعیض و بی‌عدالتی در حافظه جامعه ایرانی وجود دارد دستپخت همین آقایان است.

جامعه ایرانی فراموش نکرده و نمی‌کند کسانی را در دهه ۷۰ که می‌گفتند قشر مستضعف زیر چرخ‌های توسعه له شد که شد! و یا مثلا باید بودجه تصویب کنیم برای تقویت پلیس ضد شورش تا اگر مردم تورم بالا را تاب نیاورند با گاز اشک‌آور و باتوم تنبیه‌شان کنیم!

چه کسانی می‌گفتند مردم همان “لشکر قابلمه بدست‌ها” هستند!؟

در بحث عدالت نیز مگر سیاه‌تر از کارنامه اصلاح‌طلبان وجود دارد!؟ که تنها در دولت سازندگی و اعتدال بیشترین گرانی و تورم را به مردم هدیه کردند و در دولت اصلاحات هم از این گفتند که راه ما نه از عدالت که از سیاست و جامعه مدنی می‌گذرد!

این کارنامه مشحون از تبعیض و بی‌تفاوتی محض به عدالت هرگز فراموش نمی‌شود و به مثابه یک داغ بر پیشانی امثال تاجزاده حک شده است.

_ “رویای رفع فقر و فساد و بیماری و بیکاری” نیز حقه‌ای است که نگاه به حضور ۲۴ ساله اصلاح‌طلبان در قدرت و خاصه قبضه دولت در ۸ سال اخیر، ملاک دروغ‌های نهفته در آن است… مردم قضات خوبی درباره این آرمان یا به عبارت بهتر این “کارنامه تاجزاده و دوستان تاجزاده” هستند…

_ “رویای رفع گرانی و تحریم” شاید خنده‌دارترین رؤیای تلخ تاجزاده باشد.

رفع تحریم از زبان کسی که خود و دوستانش در فتنه سال ۸۸ مسبب اعمال تحریم‌های بیشتر علیه دوستان ایران شدند و حتی به دشمن پیام دادند که ایران را تحریم کن!

و رفع گرانی از زبان کسی که طی ۸ سال اخیر و در دو انتخابات از رئیس‌جمهوری حمایت کرده است که تصمیم یک‌شبه و بدون پیوست گرانی بنزین در آبان ۹۸ را گرفت. رئیس‌جمهوری برآمده از حمایت امثال تاجزاده و تاجزاده ها که صراحتا به نظارت بر بازار معتقد نیست و با هر دستورش برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها؛ گرانی بیشتری مهمان سفره‌های مردم می‌شود! [۲]

_ “رویای انتخابات آزاد” البته برای تاجزاده بیش از هرکسی محقق شده است. چه اگر انتخابات در ایران آزاد نبود پس رفقای آقای تاجزاده طی ۳۰ سال گذشته بر مناصب آن چه می‌کرده‌اند!؟

_ و شنیدنی‌ترین رؤیای تاجزاده یعنی “حکومت قانون و آزادی”… رؤیایی که شنیدنش البته از زبان تاجزاده عبرت‌آموزتر خواهد بود. از زبان فردی که در سال ۸۸ علیه قانون کشور شمشمیر کشید و صراحتا نیز معارض قانون است.

یقینا اگر مردم و خواص ایرانی؛ تاریخ تاجزاده و تاجزاده‌ها را با مداقه هرچه تمامتر قرائت نکنند و به خاطر نسپرند؛ این ژن دیکتاتوری بناپارتیِ فاشیست مسلک؛ هیمنه خود را بر جان و جهان ایرانیان خواهد گسترد و کاری می‌کند که نه از تاک نشان ماند و نه از تاک‌نشان.

گفتنیست تئوری مصطفی تاجزاده و دوستان او در ستاد هسته سخت اصلاحات برای انتخابات آتی؛ بحث “تحریم خاموش انتخابات” و کاستن از میزان مشارکت مردم است.

مقوله‌ای که آنطور که باید و شاید مورد رصد و تدقیق خواص قرار نگرفت…

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.