×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲
شاید امسال نتوانیم پرداخت رتبه بندی معلمان  را داشته باشیم / رتبه بندی یکی دو ماه آینده صادر می شود /مابه‌التفاوت پرداخت نشده، دیون معلمان می‌شود

در این گزارش خبری به نقل از فارس می خوانیم  میانگین ۷ ملیون حقوق و معلمان /شاید امسال نتوانیم پرداخت رتبه بندی را داشته باشیم / رتبه بندی یکی دو ماه آینده صادر می شود /مابه‌التفاوت پرداخت نشده، دیون معلمان می‌شود/. آموزش ارزیابان حدود سه ماه طول کشید/رتبه‌بندی معلمان به پایان سال نمی‌خورد

نوری وزیر آ پ در حالی  با افتخار از میانگین ۷ ملیون حقوق و معلمان می گوید که پایین ترین حقوق در آموزش پرور ش با مدرک لیسانس  و فوق لیسانس ۵ ملیون۶۰۰ هزار و خالص دریافتی آن۴ ملیون۸ هرا تومان است  که از حقوق روزانه یک کار گر ساده  در طول یک ماه هم کمتر است

یوسف نوری با اعلام اینکه برای رتبه بندی معلمان ۳۸ همت در نظر گرفته شده، گفته که تعدادی از احکام ماه گذشته صادر شد،

تعدادی از احکام این ماه صادر می‌شود و تعدادی از احکام هم، ماه بعد صادر می‌شود.
عصر کرمانشاه به نقل از  فارس مراحل اجرای رتبه بندی معلمان از ۲۶ ماه مرداد آغاز شد و تا پایان روز ۱۲ آبان ادامه داشت، مدیران مدارس نیز تا پایان روز ۱۲ آبان فرصت داشتند که مدارک را بررسی کنند.
براین اساس قرار است افزایش حقوق معلمان از ۳۱ ماه شهریور ۱۴۰۰ اعمال شود.

وزیر آموزش و پرورش ۲۶ مرداد در توییتی خبر داد که حدود ۸۱۰ هزار نفر از معلمان مشمول رتبه‌بندی فرهنگیان می‌شوند.

یوسف نوری در جریان بازدید ابراهیم رئیسی در تاریخ ۲۶ مهر از وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرده بود که مبلغ دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به‌طور میانگین با اجرای رتبه‌بندی معلمان به حقوق این افراد اضافه خواهد شد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، میانگین حقوق معلمان بر اساس آخرین اعلام خزانه کشور، هفت میلیون و ۷۲۸ هزار تومان است که در صورت اجرای رتبه‌بندی افزایش خوبی خواهند داشت.

در همین زمینه، نوری در جریان بازدیدی که از  خبرگزاری  فارس داشته درباره آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان گفته، می‌خواهیم ۹۰۰ هزار معلم را رتبه‌بندی کنیم؛ اواخر مرداد آیین‌نامه ساماندهی معلمان تکمیل شد و معلمان مستندات و مدارک خود را بارگذاری کردند. این بارگذاری با تأخیر تا دهم مهرماه مواجه شد و اکنون هم که از ۱۰ مهر حدود ۴۰ روز می‌گذرد، تعدادی از احکام ماه گذشته صادر شد، تعدادی از احکام این ماه صادر می‌شود و تعدادی از احکام هم، ماه بعد صادر می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرده، فعالیت در سامانه در حال انجام است؛ معلمان باید مدارک و مستندات خود را بارگذاری و تکمیل کند و بعد از آن، مدیر مدرسه علاوه بر اینکه مدارک را تطبیق می‌کند، باید مشاهدات رفتاری‌اش را هم بنویسد و ارسال کند. برخی از تأخیرات همین است، تعدادی از مدیران هنوز نرسیدند برای همه همکاران مشاهدات رفتاری، ارائه کنند و در سامانه بارگذاری شود.

نوری بیان کرده، همکاران بخش شایستگی‌های عمومی، همکاران گزینش و حراست، همچنین ارزیابان باید نظر دهند. آموزش ارزیابان حدود سه ماه طول کشید و حدود ۳ هزار نفر آموزش دیدند که از بین آنها ۲ هزار نفر انتخاب شدند. در حال حاضر هیأت ممیزه‌ها هم در حال فعالیت هستند که رتبه‌ها را تعیین کرده و در نهایت احکام صادر می‌شود.
تنها ۳۸ همت برای رتبه بندی معلمان اعتبار هست

به گفته وزیر آموزش و پرورش، اعتبار رتبه‌بندی معلمان (۳۸ هزار میلیارد تومان) است. آقای میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد است که اول باید همه را احکام بزنیم تا رقم نهایی از این هزار میلیارد تومان  بالاتر نرود و بعد پرداخت‌ها را آغاز کنیم. ممکن است اینگونه باشد که یک تعدادی از معلمان رتبه‌های بالاتر بگیرند اما رقم ریالی ما در سال جاری نرسد، یعنی رتبه‌اش را اعلام می‌کنیم اما چون قانونگذار سقف تعیین کرده است، نتوانیم امسال پرداخت کامل داشته باشیم.
نوری درباره مابه‌التفاوت پرداخت نشده معلمان اظهار کرده که هنوز تصمیمی برای تبدیل شدن این مابه‌التفاوت ها به دیون گرفته نشده زیرا اعلام شده است که در سقف تعیین شده باید پرداخت‌ها صورت گیرد. حالا نمی‌دانم دیون می‌شود یا نمی‌شود. ولی برای سال آینده باید بر اساس رتبه‌ای که معلمان استحقاقش را دارند، دریافتی داشته باشند و حقوق و مزایا پرداخت شود.

وزیر آموزش و پرورش به فارس گفته، در آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان آمده است رتبه یکبار صادر شود و ۵ سال بعد می‌توانید حکم جدید را صادر کنید. مصوبه‌ای را گرفتیم که بتوانیم علی‌الحساب به همکاران‌مان پرداخت کنیم تا یکی، دو ماه آینده که رتبه‌ برای آنها صادر می‌شود. ان‌شاءالله رتبه‌بندی معلمان به پایان سال نمی‌خورد زیرا سامانه هم مشکلی ندارد.

 

  1. معلم

    این وزیر دروغ زیاد می گوید وعدهای توخالی می دهد با اون مشاور های بد فهمش

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.