×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
باید بدانیم تاریخ قابل تکرار است و باید مراقب باشیم اشتباهات را تکرار نکنیم./همایش وحدت در کرمانشاه

ریحانی در تالار انتظار  در همایش وحدت  باید بدانیم تاریخ قابل تکرار است و باید مراقب باشیم اشتباهات را تکرار نکنیم.

سرتیپ بهمن ریحانی امروز در همایش وحدت که در تالار انتظار برگزار شد، اظهار داشت: تمام پیامبران الهی نگران آیین و دین توحیدی بعد از خود بوده‌اند و بیشترین نگرانی را پیامبر اکرم(ص) درباره این نرم‌افزار بعثت داشتند.

ریحانی گفت: پرچمدار تمام نهضت‌هایی که بر این کشور و بسیاری از نقاط دنیا گذشته و حتی انقلاب‌ها خواص بوده است و باید بدانیم تاریخ قابل تکرار است و باید مراقب باشیم اشتباهات را تکرار نکنیم.

ریحانی اظهار  داشت  گفته می‌شود روزی خواهد رسید که بیش از ۷۳ پرچم «لااله‌الا‌الله» برافراشته خواهد شد افزود: امروز که پرچم واقعی دین در اختیار یک رهبر بزرگ الهی در نظام جمهوری اسلامی است، همه این را بدانیم که سکوت، بی‌تفاوتی و ملاحظه کاری و مماشات معنا ندارد.

ریحانی بیان کرد: بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب می‌گذرد و این نظام به پشتوانه مردمی به ویژه خواص و روحانیت شیعه و سنی در همه بسترها رو به رشد بوده و سربلند خواهد بود.

وی گفت: در تاریخ حکومت‌های توحیدی که کنار رفتند و حکومت‌های ظالم جایگزین آن‌ها شدند با مماشات و ملاحظه کاری به قدرت رسیدند که هرچند این مماشات در کشور ما وجود ندارد اما چنانچه غفلت کنیم تاریخ قابل تکرار است.

ریحانی با بیان اینکه امروز، نظام، حاکمیت و روحانیون مسئول عملیاتی کردن دین در جامعه ما هستند افزود: امروز دشمن تلاش می‌کند دین ما را از سیاست جدا کند در حالی که دین به سیاست گره خورده است و امروز مسئول عملیاتی کردن این انقلاب و این دین در نظام جمهوری اسلامی با خواص و روحانیون شیعه و سنی است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه عنوان کرد: هر چند عملکرد خوب بوده اما باید از این هم جلوتر برویم و آیندگان درباره عملکرد ما سال‌ها بعد قضاوت خواهند کرد.

ریحانی گفت: خداوند ملت ایران را بعد از انقلاب مورد آزمایش بزرگ قرار داد و آن را با جهاد شروع کرد و تمام دشمنان در مقابل ما صف آرایی کردند و ملت ایران از این آزمایش بزرگ سربلند بیرون آمد.

ریحانی با بیان اینکه بسیاری از حوادث کشور بسیار بزرگتر از دفاع مقدس بوده افزود: اتفاقات سال گذشته جنگ جهانی علیه اعتقادات ما بود زیرا امروز دشمن به دنبال گرفتن سرزمین نیست و هدف آن گرفتن افکار و اذهان است اما ملت ایران همیشه آن‌ها را پس زده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین مولفه پیروزی ما در دفاع مقدس اتحاد بود و شیعه و سنی و تمام اقشار به میدان آمدند گفت: تفرقه به قدری مذموم است که قرآن کریم درباره آن صحبت کرده است.

ریحانی افزود: شاید نتوانسته باشیم وحدت مورد نظر دین و مدنظر امام (ره) را عملی کنیم اما در راستای آن قدم برداشتیم و باید در بدنه جامعه اهل تشیع و تسنن نفوذ کند.

وی با بیان اینکه ما مسئول جهاد تبیین هستیم گفت: امروز دشمن به دنبال گرفتن اخلاقیات از خانواده‌ها است و باید وظیفه خود را در مقابل این موضوع ایفا کنیم.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.