×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
هر تصمیمی در وین غیر از لغو تمام تحریم ها وجاهت قانونی ندارد/ابتدا و انتهای فلسفه برجام لغو تحریم ها و شفاف سازی

عصر نیوز کرمانشاه حیدری گفت: اگر قرار است مذاکرات ادامه پیدا کند صرفا باید در چارچوب سیاست های نظام که لغو کامل تحریم هاست باشد آن هم بدون گرفتن زمان از ما در غیر این صورت پذیرفتنی نیست.
هر تصمیمی در وین غیر از لغو تمام تحریم ها وجاهت قانونی ندارد

شهریار حیدری ، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «افکار نیوز» با تاکید بر لزوم لغو تمام تحریم ها برای بازگشت به برجام ، افزود: یکی از موضوعاتی که قرار شد در وین بعد از برجام مبنای کار باشد لغو کامل تحریم ها و برگشت به برجام بود. اگر صحبت هایی غیر از لغو تمام تحریم ها صورت گرفته باشد برای ما هیچ دستاوردی نخواهد داشت.

اگر مذاکرات به شیوه فعلی ادامه پیدا کند به سرنوشت برجام منتهی خواهد شد
او تاکید کرد: به همین دلیل گفتیم که باید به تیم دیپلماسی ما برای اهداف نظام که همان لغو یک پارچه همه تحریم هاست متذکر شویم که تنها در این صورت ادامه مذاکرات انجام شود. اما به نظر می رسد مذاکرات کمی به سمت و سوی گذشته می رود و اگر قرار باشد به همین شیوه ادامه پیدا کند سرنوشت مذاکرات وین هم مثل برجام خواهد بود.
حیدری می گوید: بر همین اساس تاکید نمایندگان بر این است که این موضوعات هرچه سریع تر به نتیجه برسد. مسئله دوم این است که اگر قرار است مذاکرات ادامه پیدا کند صرفا باید در چارچوب سیاست های نظام که لغو کامل تحریم هاست باشد آن هم بدون گرفتن زمان از ما.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان می کند که دغدهه های نمایندگان در همین راستا است. ازطرف دیگر قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» نیز بر همین موضوع تاکید دارد و طرح اقدام راهبردی زمان مشخص کرده چارچوب دار است که کاملا هوشمندانه طراحی شد تا غربی ها دیگر نتوانند از ما زمان بگیرند.

حیدری خاطرنشان کرد: ابتدا و انتهای فلسفه برجام لغو تحریم ها و شفاف سازی از سمت جمهوری اسلامی ایران بوده که در برجام ما این شفاف سازی را انجام دادیم. اما طرف های دیگر نقض پیمان کردند. با استفاده از تجربه گذشته ادامه برجام در صورت لغو همه جانبه تحریم ها شدنی است.

او در انتها تصریح کرد: آمریکایی ها می گویند ابتدا باید تحریم هایی که در برجام ذکر شده است را برداریم و سپس تحریم هایی که در راستای اقتصاد و زیربنای ایران است. اما برخی از تحریم‌ها که فردی است و به جامعه مربوط نمی شود مانند تحریم اشخاص یا برخی شرکت های خاص پ در مرحله دوم برداشته می شود و این درحالی است که ما با شرط لغو تمام تحریم ها چه قبل از برجام و چه بعد از برجام موافق به ادامه این توتفق خواهیم بود.

منبع افکار نیوز

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.