×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
آذری‌زبان‌ها به دنبال انسجام ملی و ضد قومیت‌گرایی هستند

عصر کرمانشاه  نائب‌علی رحیمی، ‏کارشناس مسائل سیاسی‬ اردبیل در این باره گفت: در بررسی دو مناظره گذشته داوطلبان سیزدهمین دوره ریاست جمهوری این موضوع به خوبی استنباط می‌شود که حفظ تقوا و منش حرفه‌ای و احترام به ارزش‌های اخلاقی از اهمیت ویژه‌ای برای مردم برخوردار بوده و در این زمینه احساس و تعصب آذری‌زبان‌ها نه با یک شعر یا یک جمله که تنها با انسجام ملی تحریک می‌شود.
وی تصریح کرد: از اینکه برخی از داوطلبان بحث طایفه‌گرایی را به شکلی نامتعارف و غیراصولی در مناظره‌های خود مطرح کردند ابراز تأسف دارم و به عنوان یک ایرانی بر این اساس معتقد هستم فردی که با تخریب رقیبان خود یا مسائلی همچون تحریک احساس عمومی در این عرصه قدم گذاشته باشد بی‌شک هیچ شانسی برای پیروزی نخواهد داشت.
عصر کرمانشاه به گزارش مهر :این فعال سیاسی اردبیل چنین حرکت‌های غیراخلاقی را خوراک شبکه‌های معاند معرفی و اذعان کرد: چرا باید با حرکت‌های خود به عنوان یک ایرانی به رسانه‌های معاند بهانه داده و سبب تشویش اذهان و افکار عمومی باشیم؟
تعصبات قومی دست‌مایه تبلیغ داوطلبان/شگرد نخ‌نمای تحریک احساسات
رحیمی همچنین یادآور شد: قومیت‌گرایی هیچ وقت در جمهوری اسلامی جایی نداشته و از این پس نیز چنین خواهد بود و افرادی که برای اخذ آرای بیشتر و افزایش شانس خود برای پیروزی برخی تعصبات و عرق آذری‌زبانان را دست‌مایه تبلیغ خود قرار می‌دهند آگاه باشند که مردم آذری ایران هرگز با چنین رفتارها و اخلاق‌هایی به انسجام ملی پشت نمی‌کنند.
استفاده ابزاری و نمایشی از آذری‌ها نشان دهنده دست خالی نامزدها از برنامه و راهکار است
بهرام شفیعی از فعالان رسانه‌ای و اساتید دانشگاه ارومیه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دلایل روی آوردن نامزدهای ریاست جمهوری در مناظرات برای استفاده ابزاری از زبان آذری و تحریک احساسات قومیت‌ها گفت: استان‌های آذری زبان به دلیل نقش مهم و تأثیرگذار در مدیریت و اداره کرد کشور همواره در تمام انتخابات مورد توجه نامزدهای ریاست جمهوری قرار دارند و این حرکات ابزاری و نمایشی منوط به این دوره نمی‌شود.
مردم آذری زبان در این دوره به این شعار، وعده و استفاده ابرازی آگاه بوده و از حرکات نمایشی نامزدها گلایه مند هستند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه آذری زبان‌ها جمعیت قابل توجهی را در کشور تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: طبیعی است در دوره‌ای که بیم مشارکت پایین از سوی مردم وجود دارد تحریک احساسات مردم این استان‌ها تأثیر بالایی در سبد آرای هر نامزدی دارد ولی مردم آذری زبان در این دوره به این شعار، وعده و استفاده ابرازی آگاه بوده و از حرکات نمایشی نامزدها گلایه مند هستند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.