×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
استفاده و مدیریت صحیح از منابع آب باید عملیاتی و اجرا شود/نصب دستگاه هوشمند بر چاه های برقی

والی  سرپل ذهاب گفت : نصب دستگاه هوشمند بر چاه های برقی موجب جلوگیری از هدررفت آب و استفاده دقیق می شود از این رو باید در این رابطه نظارت کافی صورت گیرد.

عصر کرمانشاه  صدرالله بابلی فرماندار  سرپل ذهاب     در جلسه شورای حفاظت از منابع آب سرپل‌ذهاب، افزود: در این شهرستان یک هزار و ۲۸۶ چاه آب وجود دارد که ۹۸۸ چاه مجاز و ۲۸۸ چاه غیرمجاز است.
وی اظهار داشت: راهکارهای درست استفاده و مدیریت صحیح از منابع آب باید عملیاتی و اجرا شود و لازمه آن استفاده عادلانه و پایدار، حفاظت و بهره برداری اصولی از این نعمت خدادادی است.
فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: در این جلسه تاکید شد کارشناسان منابع طبیعی، طرح های آبخیزداری که در سطح منطقه اجرا می شود را مطالعه کنند و اعتباراتی نیز به منظور جلوگیری از هدر رفت آب های فصلی اتخاذ نمایند.
بابلی افزود: آموزش و آگاه سازی افراد جامعه به ویژه کشاورزان در امر بهره برداری و حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی در جلوگیری از مصرف بی رویه آب بسیار موثر است.

وی با تاکید بر اینکه آب منطقه ای نسبت به حفاری چاه های غیرمجاز اخطاریه لازم را صادر کند، گفت: طبق ضوابط و مجوز لازم این چاه ها باید ساماندهی و مسدود شوند، همچنین جهاد کشاورزی نیز از افراد غیربومی برای کشت محصول در منطقه جلوگیری بعمل آورند.

نصب دستگاه هوشمند بر چاه های برقی موجب جلوگیری از هدررفت آب و استفاده دقیق می شود از این رو باید در این رابطه نظارت کافی صورت گیرد.

بابلی اظهار داشت: ابلاغ الگوی کشت، برنامه توسعه ای برای کشاورزان خواهد بود که به سمت و سوی کشت هایی روند که آب کمتری نیاز دارند و این امر به طور قطع باعث ایجاد اشتغال و افزایش درآمد موثر می شود.

از مجموع حدود ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی در سرپل ذهاب، ۵۲ هزار و ۷۰۰ هکتار مزارع کشاورزی است که سالیانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تُن محصولات زراعی و از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن باغ است که سالیانه حدود ۱۴ هزار تُن انوع محصولات از آن برداشت می‌شود.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۸۸ هزار هکتار مرتع و جنگل دارد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.