×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تصادفی

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰
اگر بلیط و هتل مجانی بشما دادند نروید این ویِزای مرگ است/۷۲ ساعت تا مرگ

عصر نیوز نمکی: حتی اگر همه دروازه‌ها هم باز شد، حضرت عباسی سفر نروید | اگر چند خوزستان دیگر شکل بگیرد، نمی‌توانم روی تاب‌آوری نظام سلامت قسم بخورم
خدانکند مادر آن واحد چند خوزستان خلق کنیم اگر چند خوزستان دیگر شکل بگیرد، نمی‌توانم روی تاب‌آوری نظام سلامت قسم بخورم
در یک خورستان در ۷۲ ساعت ۷۸ همکار من مبتلا شدن من نمی توان پرستار از منطقه ای که آلوده نیست به منطقه آلوده است  ببرم من باید از ظرفیت همان منطقه استفاده کنم
به گزارش عصر کرمانشاه  نمکی بیان  داشت من چطور می توانم این صحنه غم انگیز را مدیربت کنم رفتن همان و گرفتاری هم مهمان پرهیز کنید از سفر حتی اگر بلیط و هتل مجانی بشما دادند نروید این ویِزای مرگ است
وزیر بهداشت گفت: در جمعیت ساکن غیر شناور مدیریت ساده‌تر می‌شود، وقتی جمعیت مواج باشد مدیریت سخت می‌شود؛ از مردم می‌خواهیم مسافرت نروید، بمانید. حضرت عباسی نروید، اگر بروید ضرر می‌کنید، خدا نکند چند خوزستان خلق کنیم.
وی گفت: در بررسی که در خوزستان انجام شد، ۵۷ درصد بیماران جدید به ویروس جهش‌یافته انگلیسی مبتلا بودند، این خطر بزرگی برای نظام سلامت است زیرا با ویروسی با قدرت سرایت بالاتر و مرگ‌آفرینی بسیار خطرناک‌تر مواجه هستیم.
وزیر بهداشت افزود: هرچه چرخه انتقال را به نفع کاهش سرعت انتقال این ویروس انجام دهیم بازی را برده‌ایم. نباید فردی این ویروس را به شهر و روستای دیگری ببرد. این ویروس سوغات مرگ‌آوری است.
نمکی ادامه داد: التماس کردیم، تماس نباشد. وزیر بهداشت همیشه باید خواهش و تمنا کند؛ دست ببوسد، پا ببوسد، تا کار انجام شود. در جاهای دیگر دنیا وقتی وزیر بهداشت موضوعی را نوشت انجام می‌شود.
اگر خدای نکرده چند خوزستان دیگر شکل گرفت نمی‌توانم روی تاب‌آوری نظام سلامت قسم بخورم. برخی می‌گویند تاب‌آوری مردم کم شده است، تاب‌آوری همکاران نظام سلامت به شدت کم شده است. در خوزستان ۷۸ همکار من به ویروس حهش‌یافته آلوده شده‌اند.
نمکی افزود: نمی‌توانم پرستاری را از یک منطقه دیگر به خوزستان ببریم، وقتی در طول یک هفته پرستار و کادر بهداشت و درمان نیم ساعت پلک نزده است و بی‌خوابی ایمنی بدن او پایین می‌آید و بیمار می‌شود، کار سخت می‌شود.
وی گفت: یک ماه قبل به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گفتم خود را برای یکی از سخت‌ترین ایام مدیریت کرونا که آن هم مدیریت ویروس جهش یافته است، آماده کنیم. نه غیبگو و نه فراتر از پاکیزگان هستیم اما پیش‌بینی من مبتنی بر علم و دانش و تجربه، درست از آب درآمد.
نمکی افزود: راه سختی برای مدیریت کرونا در پیش داریم آنچه به علم و دانایی و تجربه برمی‌گردد این است که وقتی نظام بهداشت و درمان محکم انگلیسی به زانو درمی‌آید یعنی ویروس چموش‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنیم.
وزیر بهداشت ادامه داد: این ویروس ۷۲ ساعت بیشتر وقت نمی‌دهد و با ویروس قبلی تفاوت دارد. روزانه با افراد موثر در استان‌ها در تماس هستم. اکنون در خوزستان با طوفان سهمگینی مواجه هستیم و اگر همکاری‌ها و مدیریت نبود، وضعیت بسیار سختی داشتیم.
وی گفت: در مدت کوتاهی ۲۵۰ تخت «آی سی یو» فراهم کردیم. در عرصه مدیریت کرونا، بی‌اعتمادی و بی‌آبرویی برای کشور رقم نزدیم و این افتخاری بزرگ برای کشور است. این طوفانی سهمگین‌تر از طوفان ویروس ووهان است. تشدید بیماریابی که با همکاری بسیج تجربه می‌کنیم، خیلی باید بیشتر از مرحله قبل و با دقت و وسواس اجرا شود.
نمکی ادامه داد: تقاضا کرده بودیم امسال سفر را امسال منتفی کنیم و از مردم تقاضا می‌کنیم کمک و همراهی کنند، گر چه مردم در این روزهای سخت در آپارتمان خسته شده‌اند. از عدم دید و بازدید یک قوم عاطفی که همواره با هم مهمانی و دورهمی‌های دلگرم‌کننده داشته‌اند و خرید را کنار گذاشته‌اند و دیدن بزرگ‌تر را کنار گذاشته است، ممنونیم.
وی گفت: التماس می‌کنیم حتی اگر همه دروازه‌ها باز شد به سفر نروید. نگذارید خوزستان‌های دیگر ایجاد شود، التماس می‌کنم تماس‌ها از منطقه آلوده به مناطق دیگر را قطع کنید مگر موارد خیلی ضروری با تست‌های قبلی مطمئن.
بیش از ۲۵ درصد تست‌های منفی، کاذب است
وزیر بهداشت افزود: اگر مسافرت باشد نمی‌شود از یک کانون جدید آلوده جلوگیری کرد. هر روز باید چرخش ویروس را به جاهای دیگر نظاره کنیم. به عنوان یک متخصص می‌گویم، چه تست سریع و چه «پی‌سی‌آر» انجام شود. درصد زیادی بین ۲۵ تا ۳۸ درصد «پی‌سی‌آر»‌ها در مدرن‌ترین مراکز دنیا منفی کاذب است. ممکن است میزان ویروس تا حدی باشد که نتوانیم تشخیص دهیم. تست سریع هم منفی کاذب دارد.
سفر خطرناک‌ترین عامل گسترش کروناست
وی گفت: حداقل احتمال این است که ۲۵ درصد افراد ناقل شناسایی نشوند. «پی‌سی‌آر» کشورهای دیگر هم همیشه قلابی نبوده که موارد قلابی هم بوده است اما ممکن است افرادی و مسافرانی را با تست منفی سوار اتوبوس، قطار یا هواپیما کنیم در حالی که ناقل است. همه را در اتوبوس مبتلا می‌کند. سفر یک از مهم‌ترین عوامل گسترش ویروس است.
.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.