×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

عصر کرمانشاه به   نقل از ایبِنا، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به واردات کشور در فروردین ماه پرداخته و ۲۵ مبدا عمده واردات کالا به ایران را معرفی کرده است. بر این اساس در فروردین ماه ۹۸ حدود ۹۲ درصد از واردات کالایی ایران از ۲۵ کشور صورت گرفته است.

بیشترین واردات کالایی ایران در فروردین ماه ۹۸ پس از چین از کشورهای ترکیه با ۳۴۶ میلیون دلار و امارات با ۳۳۸ میلیون دلار صورت گرفته که به ترتیب حدود ۱۵ درصد و ۱۴ درصد از واردات کالایی ایران را به خود اختصاص داده اند.

به این ترتیب، ایران در مجموع ۴۸ درصد از واردات خود را از این سه کشور انجام می دهد که ضرورت دارد تنوعی در این فهرست صورت بگیرد. براساس این آمار از سوی دیگر کشور هند با صادرات ۳۲۳ میلیون دلار و در فاصله اندکی از امارات در جایگاه چهارم کشورهای صادرکننده به ایران قرار گرفته و رتبه پنجم با فاصله ای نسبتا زیاد از آن کشور هلند با ۱۲۹ میلیون دلار است.

۵ کشور بعدی صادرکننده کالا به ایران کشورهای آلمان با ۱۲۰ میلیون دلار، ایتالیا با ۷۶ میلیون دلار، بریتانیا با ۷۰ میلیون دلار، کره جنوبی با ۶۵ میلیون دلار و روسیه با ۶۲ میلیون دلار هستند.

بعد از ۱۰ کشور نخست این فهرست، کشورهای سنگاپور با ۵۱ میلیون دلار، اتریش با ۳۲ میلیون دلار، پاکستان با ۲۹ میلیون دلار، سوئیس با ۲۸ میلیون دلار، تایلند با ۲۴ میلیون دلار، فرانسه با ۱۷ میلیون دلار، تایوان و برزیل هر کدام به ۱۴ میلیون دلار، هنگ کنگ با ۱۲ میلیون دلار و مالزی با ۱۱ میلیون دلار رتبه های یازدهم تا بیستم مبادی اول صادراتی به ایران را به خود اختصاص داده اند.

در انتهای این جدول نیز ازبکستان ۱۱ میلیون دلار کالا به ایران صادرات داشته و کشورهای اسپانیا و عمان ۹ میلیون دلار و دانمارک و استرالیا هریک ۸ میلیون دلار.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true